Nõmmküla külakeskus võõrustas hellamaalasi

Nõmmküla külakeskus võõrustas hellamaalasi

 

Aastavahetusel uksed avanud Nõmmküla külakeskus Muhus võõrustas eile Hellamaa külakeskuse inimesi, kes kiitsid saare teise otsa ettevõtlikke elanikke endale kooskäimise paiga rajamise eest.

Nõmmküla külaseltsi perenaine, endine Muhu valla kultuurijuht Helga Pallas rääkis naaberseltsi naistele (mehi millegipärast ei osalenud) külakeskuse saamisloost, tutvustas ruume ning teavitas tulevikukavadest.

Kaheksakorterilise elamu ühe korteri remontis muhulasest muusik Mihkel Mereäär hubaseks vaba aja veetmise kohaks. Külakeskuse rajamise initsiaator Helga Pallas kirjutas selle tarvis neli projekti. Oma osa andis vallavalitsus. Kokku kulus kolmetoalise esimese korruse korteri renoveerimiseks 100 000 krooni. Vallavalitsus andis ruumid külaseltsile kasutada tasuta.

„Nipet-näpet on veel teha, aga põhiline on tehtud. Siin on meil raamaturiiulid juba mõningate raamatutega. Seina kaunistavad muhu naiste tikandid. Köögis saame toimetada. Siin võivad külainimesed oma juubelisünnipäevi või muid tähtpäevi tähistada. Kangasteljed tahame sisse tuua. Üks kohalik soomlane annetas videomagnetofoni ja lubas veel üht-teist vajaminevat muretseda. Tasapisi tahame toad ka korralikult sisustada,” pajatas Helga Pallas.

Muhu saare uut külakeskust on juba uudistamas käinud Painase padjaklubi vilkad käsitöötegijad. Painase padjategijad tõid külakostiks kaasa kena muhu mustris padja. „Nendel oma maja pole. Naised käivad külakorda, võtavad käsitöö kaasa, ajavad juttu nii poliitikast kui külaelust ja lasevad näppudel käia,” selgitas Helga Pallas.

Lähiajal võõrustab Nõmmküla külakeskus vallavalitsuse haridus- ja kultuurikomisjoni liikmeid, Koguva küla elanikke ning teisigi heasoovlikke külalisi.

Hellamaa inimesed polnud Nõmmküla rahvast rääkides kiitusega kitsid. Nüüd on Muhus kolm külakeskust, kus eakamatel inimestel, aga miks mitte ka noorematel võimalus sisukalt vaba aega veeta. Lisaks Hellamaa ja Nõmmküla keskusele tegutseb ka Liiva päevakeskus.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)