Rahvaliidu üleriigilises nimekirjas kolm saarlast ja üks hiidlane (2)

Viiendas valimisringkonnas kandideerivad Rahvaliidu nimekirjas riigikokku esinumbrina saarlane Raimu Aardam, teisena hiidlane Tarmo Mänd ja kolmandana Saaremaal sündinud ja Jõgevamaal elav Tabivere valla volikogu esimees, rahandusministeeriumi nõunik Kajar Lember.

Neljanda ja viienda numbrina on hääli püüdmas läänlased, kergejõustikutreener Endel-Haljand Susi ning endine raadio- ja telemees, nüüdne eraettevõtjast filmitootja Rein Hanson. Kuuendal positsioonil on nimekirjas saarlannast ettevõtja, Saaremaa aasta naiseks tunnistatud Ülle Puppart.

Seitsmendal kohal on nimekirjas hiidlasest talunik, Hiiumaa Talupidajate Liidu juht Toomas Remmelkoor, kaheksandal kohal on elupõline põllumees Läänemaalt Elvo Leppmaa, kes juhtinud ka Risti vallavolikogu. Ringkonna nimekirja viimasel, üheksandal kohal on saarlasest telemehe Margus Mulla nimekaim Läänemaalt. Loomaarstiks õpppinud Margus Muld on AS-i Trigon Baltic Farming haldusjuht. Põllumajandusettevõttel on farmid ka Saaremaal – Kärlal ja Eiklas.

Üleriigilises kandidaatide nimistus on hiidlane Tarmo Mänd saarlasest regionaalministri Jaan Õunapuu ees kuues. Mustjala vallas sündinud ja Ninase poolsaarel suvekodu omav Jaan Õunapuu kandideerib Jõgeva- ja Tartumaal valimisringkonnas number 9, kus ta on erakonna esimehe Villu Reiljani järel teisel kohal.

Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa ringkonna esinumber Raimu Aardam on erakonna üleriigilises nimekirjas 19. positsioonil ja Kajar Lember 25. kohal.
Rahvaliitlasest Orissaare vallavanem Aardam peab ise oma šansse riigikokku pääseda küllaltki tõenäoliseks.

„Ringkonnast pääseb parlamenti kõige rohkem hääli kogunud kandidaat. Loodan võita vähemalt 1500 valija poolehoiu, seega natuke rohkem kui 2003. aastal. Kokku peaksid rahvaliitlased meie ringkonnast hääli saama 4500, mis peaks tagama koha riigikogus,” oli Raimu Aardam eile optimistlik.
Teisi viiendas ringkonnas kandideerijaid üleriigilises tabelis esimese neljakümne hulgas ei ole.
Aare Laine

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 17 korda, sh täna 1)