Tervishoiutöötajate palk võib tõusta

Tervishoiutöötajate kutseliitude streigikomitee teatas 2. jaanuaril, et soovib uut lepet, mis kehtestaks käesoleva aasta miinimumtöötasuks arstidele 110 krooni, keskastme tervishoiutöötajatele 60 krooni ja hooldustöötajatele 32 krooni tunnis.

Reedel esitas Eesti Haiglate Liit riiklikule lepitajale oma ettepaneku kokkuleppe sõlmimiseks, mille järgi tõuseksid tervishoiutöötajate miinimumtasud 2007. aastal 20 protsendi võrra ning 2008. aastal veel 20 protsendi võrra 2007. aastaga võrreldes.

Selle ettepaneku kohaselt saaksid arstid tänavu 90 ja järgmisel aastal 108 krooni tunnis, õed vastavalt 46,8 krooni ja 56,2 krooni ning hooldajad 27,6 krooni ja 33,1 krooni.

”Kaasaegne arstiabi hõlmab nii tänapäevast tehnikat kui ka kõrgelt kvalifitseeritud spetsialiste. Kui meil ei ole võimalik oma inimestele palka maksta ja töötajad seetõttu lahkuvad, kannatavad eelkõige patsiendid,” ütles Eesti Haiglate Liidu juhatuse esimees Urmas Sule, kelle sõnul on haiglate liidu pakutud leppe täitmiseks vaja korrigeerida tervishoiuteenuste hindu ja planeerida haigekassa eelarves lisaraha.

Riiklik lepitaja Henn Pärn lubas haiglate liidu pakkumise teha teatavaks töövõtjatele, kes peaksid 11. jaanuaril toimuval järgmisel poolte kohtumisel selle suhtes seisukoha võtma.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)