Postiljonide vähesus põhjustab posti hilinemise (5)

Ajalehetoimetusega ühendust võtnud Kuressaare elanikud kurdavad, et tellitud väljaanded jõuavad nende postkastidesse suure hilinemisega. Kojukandega tegelev Eesti Post tunnistab, et hilinemises ei ole süüdi ajalehetoimetused, vaid tekkinud olukorra põhjuseks on kirjakandjate vähesus.

Oma Saare toimetusse helistanud tellijate väitel on mõned neist ajalehe kätte saanud alles kella üheteistkümne ajal õhtul. Kuressaare postkontori juhataja Enna Mets ütles Oma Saarele, et tellitud väljaannete hilinemise põhjuseks on asjaolu, et viimasel ajal on töölt lahkunud mitu kirjakandjat.

„Praegu on meil puudu kolm päevast kirjakandjat ja nende töö teeme ära olemasolevate jõududega,” rääkis Mets. „Kuid inimvõimetel on siiski piir ning me lihtsalt ei jõua posti kõikidesse kodudesse lubatud ajaks toimetada.”

Vastuseks küsimusele, kas lähitulevikus on oodata olukorra paranemist, ütles Kuressaare postkontori juhataja, et nad loodavad uue palgasüsteemi peale. „Kuigi see tõstab kirjakandjate palka vaid natuke ega lahenda kaugeltki veel kogu probleemi,” lisas Enna Mets. „Seega on raske ennustada, kui kaua kujunenud olukord veel kestab.”

Ajalehe Oma Saar toimetus kinnitab, et värsked lehenumbrid jõuavad mandril asuvast trükikojast Saaremaale juba varahommikul.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 15 korda, sh täna 1)