Eakate rõõmupidu Kuressaare kultuurikeskuses

Jõulude viimasel päeval kogunes Kuressaare kultuurikeskuse saal järjekordselt väärikat rahvast täis. Oli tõeline uueaasta-balli tunne: säravad silmad, kostüümid, veinipokaalid laudadel.

See pidu on eriti oodatud. Varahommikusest juuksuri järjekorrast ei pääsenud ka peoperenaine Helga Nurmekann, kes teatas, et kõik eakate elu-olu toetajad on kutsutute lauas kohal.

Maja perenaine Tiiu Villsaar andis südamliku avaakordi: las ilus jõulutunne kesta küünlapäevani! Heade soovidega pöördusid peoliste poole linnapea Urve Tiidus, maavanem Toomas Kasemaa, maavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Madis Allik, abilinnapea Juhan Nemvalts ja riigikogu saadik, eksmeer Jaanus Tamkivi. Kõikide uusaastatervituses kõlasid parimad soovid alanud aastaks: et linn oleks ilus, kodud õnnelikud, lapsed tublid, rahvas terve.

Saarlaste kodud ongi ilusad, lapselapsed astuvad esivanemate jälgedes, seljataga tublid tegemised, uhke haigla, ilus kultuurikeskus, toimekas raamatukogu, virk kirjarahvas, tublid ettevõtjad ja edukad ehitajad.
Jõulutunne tõusis laeni, kui üles astusid Helga Nurmekannu külla palutud pärnakad. Pärnu folklooriselts Kungla Rahvas sisustas meeleolukalt kogu õhtupooliku. Programmi vedasid aastaid Pärnu kultuuriosakonda juhtinud Aime Oitsalu, mänge-tantse seadis Reeli Tänavsuu, muusikajuhiks oli Helle Niit. Pilk püüdis Pärnu rahvariiete kandjate seast ka paar saarlast ja hiidlast. Rahvariides esinejate pead olid väärikalt kaetud: naistel tanud, neiuealistel pärjad peas.

Lauldi-mängiti karjalapse lauludest rukkilõikuseni. Et saarlaste laual leivakõrvaseks kala napib, soovitas hiidlase riietes mängujuht rihmal kaks auku koomale tõmmata ja kannatlikult oodata, millal kala ise taldrikule tuleb. Kõik sujus kenasti, nii heli, valgus kui saalitäis tantsimist.

Helga Nurmekannu sõnutsi olid pärnakad vahepeal peokutse ees kartma löönud, kui sadadesse küündivaist peoliste arvust kuulsid. Helga lendas küll saalis peolaudade vahel, küll tantsupõrandal, küll mikrofoni taga ja peoliste täpne arv oli tal ka teada: 304 saarlast ja 36 meretagust külalist.

Valsid, foksid, laulumängud tõid kohe esimeste taktidega kitsukese tantsuplatsi täis, aga ega kõik peolised korraga põrandale mahtunud olekski. Vaba mikrofoni kaudu said julgemad omapoolseid tänusõnu edastada, lilli ja salmegi jagada. Pidu sai nii vägev, et vastne maavanemgi rahvaga kaasa tantsis.

Suure aplausiga võeti vastu rõõmusõnum, et alanud aastal avanevad tantsuhimulistele kultuurikeskuse avara saali uksed iga kuu. See teeb meie päevad päikselisemaks, sest teada on, et tants on tervis!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 10 korda, sh täna 1)