Aktiivne puhkus Kuressaares

Aktiivne puhkus Kuressaares

 

Jõuluvaheajal sisustavad koolilaste hingetõmbeaega linnalaager Citykas ja vähe vanematele õpilastele mõeldud TTÜ linnalaager.

Eile algas Kuressaares järjekordne Eesti Pyladese Liidu korraldatud linnalaager Citykas. Pyladese Liit on 1998. aastal asutatud noorteühing, mille liikmeskonna moodustasid algselt noorsootöötajad ning noorsootöö eriala tudengid. Tänaseks on organisatsioon laienenud, koondades sadu noori üle terve Eesti.

Kuressaares korraldatakse Pyladese laagreid alates 2003. aasta suvest. Laagrite juures on eriline see, et iga kord leitakse uut tegevust, samuti vahetuvad kasvatajad. Hea on see, et päevas keskendutakse paarile ettevõtmisele, mille vahele mahub lõunasöök. Sel talvisel vaheajal kuuluvad päevaplaani ka mängud Kuressaare noortekeskuses, kus tehakse ka käsitööd. Peale selle käiakse ujumas, tehakse muud sporti, vaadatakse filmi ja Raegalerii Meloodiamaad ning võetakse ette ka väike retk linnast välja. Pyladese Saaremaa projektijuhi Kai Saare sõnul on lapsi seekord laagris 20 ringis, sügisesel vaheajal puhkas laagris aga ca 30 last. Laagrisse pääsevad lapsed seitsmendast kolmeteistkümnenda eluaastani. Peamised toetajad on Kuressaare linnavalitsus ja MTÜ Eesti Pyladese Liit, kinnitas Saar.

Laste sõnul on kõige huvitavamad väljasõidud, sest siis saab linnast eemale ja bussiga sõita. „Bussisõit on väga vahva ja seltskond on hea. Saame kaarte mängida ja igasuguseid muid asju teha,” ütles kaheksandat korda laagris olev Karmen. Bussiga sõita meeldib ka 8-aastasele Anna-Liisile, kes on laagris juba neljandat korda. Aga lapsed on vaimustatud ka bowling’ust, ratsutamisest ja ujumisest.

Laager ka noortele

Lisaks lastele mõeldud linnalaagrile toimub sel talvel esmakordselt laager ka 7.– 9. klasside õpilastele. Alates tänasest kuni 5. jaanuarini kestab TTÜ linnalaager, mis on sündinud Tallinna Tehnikaülikooli, TTÜ Kuressaare kolledži ja Kuressaare Gümnaasiumi koostöös. Laager on mõeldud õpilastele, kes soovivad põnevalt sisustada oma vaheaega ning lisaks omandada uusi teadmisi ja kogemusi.

Kavas on mitmeid huvitavaid üritusi nagu näiteks iseliikurite ja robotite meisterdamine, elektroonilise muusika tuba, toiduvalmistamine, kaljuronimine, ujumine jpm vahvat. Juhendajad on oma ala spetsialistid, teiste hulgas mitmed TTÜ õppejõud ja magistrandid. Võimalik on ka valida pakutavate erialade seast, et täiendavalt süvendada huvi tehniliste ainete vastu. KG õppealajuhataja Maidu Varik, kes algatusest Saaremaa poolt kinni haaras, tunnistas, et huvi võiks olla suurem, sest registreerunuid on vaid paarikümne ringis.

Kindlasti mängivad aga oma rolli ka talvevaheaja muud ettevõtmised, üritused ning seetõttu proovitakse laagritega jätkata teistel koolivaheaegadel. Edaspidi on plaan veelgi konkretiseerida alasid, mida on koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga võimalik Saaremaale tuua.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 36 korda, sh täna 1)