Ruhnu saarel sõitis purjus autojuht tüdrukule otsa (3)

Esmaspäeva, 25. detsembri hilisõhtul veidi enne kella ühtteist toimus Ruhnu saarel liiklusõnnetus, kus joobes juht sõitis otsa 14-aastasele tütarlapsele, kelle piirivalve kopter veel samal ööl Tallinna haiglasse toimetas. Esialgsetel andmetel sai tütarlaps kergemaid vigastusi.

Infoagentuuride järgmisel päeval edastatud teadetest võib lugeda, et Ruhnu liiklusõnnetus, kus seni tundmatu isiku juhitud sõiduauto Nissan Terrano sõitis otsa 14-aastasele tütarlapsele, toimus 25. detsembri õhtul kell 22.50. Ühe infoagentuuri teatel tuli liiklusõnnetuses kannatada saanud isik toimetada raskete vigastustega Tallinna ravile.

Ruhnu vallavanem Aare Sünter ütles, et selle sündmuse ümber on mingil põhjusel tekkinud rohkesti infomüra. Tema sõnul oli kohalikele elanikele kohe selge, kes liiklusõnnetuse põhjustas. „Seepärast ei saa kuidagi nõustuda infoagentuuride väitega, et tegemist oli tundmatu autojuhiga,” rääkis Sünter. Tema sõnul on tegemist mehega, kes juba paar aastat elab alaliselt Ruhnu saarel.

Politsei andmeil on liiklusõnnetuse põhjustanud sõidukijuht sündinud 1979. aastal ja rahvastikuregistri andmebaasi järgi on tema elukoht Tallinnas.
Vallavanema juttu kinnitas Ruhnu muuseumi teadur Märt Kapsta. Tema sõnul toimus õnnetus pimedal ajal Ruhnu küla keskel, täpsemalt kohas, mida kohalikud kutsuvad S-kurviks. „Kiirus selles kohas suur olla ei saa, sest kurv juba ise eeldab, et hoog tuleb maha võtta,” rääkis Kapsta, lisades, et õnnetuse põhjuseks võis olla halb nähtavus ja kuuldavus. „Ka kannatanu ise ütles, et tema lähenevat autot ei kuulnud.”

Juht lahkus

Politsei andmetel lahkus liiklusõnnetuse põhjustanud juht sündmuskohalt, jättes kannatanu sinna maha. Kuna Ruhnu saarel politseil oma esindajat ei ole, tegi esimesed menetlustoimingud piirivalve.

Kuressaare politseijaoskonna vanemkonstaabel Harry Aavik ütles, et umbes tund aega pärast õnnetust mõõtis piirivalve õnnetuse põhjustanud sõidukijuhil joobeks 4 mg/l – seega oli tegemist raske alkoholijoobega.
Vastuseks küsimusele, kas Ruhnu liiklusõnnetuse asjaolude selgitamiseks alustatakse ka kriminaalmenetlust, lausus Aavik, et praegu tegeleb politsei esmaste faktide kontrollimisega. „Kõik oleneb sellest, kuivõrd raskelt tütarlaps viga sai,” märkis ta.

Eile pärastlõunal polnud politsei tütarlapse vigastuste kohta Tallinna haiglast veel ametlikku kinnitus saanud.

Märt Kapsta aga ütles õnnetuse põhjustanud juhi käitumise kohta, et tema andmetel ei lahkunud juht sündmuskohalt pahatahtlikult. „Kuna mehe elukoht oli sealsamas lähedal, siis tõenäoliselt läks ta koju abi kutsuma,” rääkis Kapsta. „Koos naisega ta igatahes õnnetuspaigale tagasi tuli ja sinna inimesi kutsus.”

Kommenteerides infoagentuuri edastatud teadet, et Ruhnu liiklusõnnetuses sai tüdruk raskelt viga, ütlesid nii Aare Sünter kui ka Märt Kapsta, et kannatanu tõusis pärast õnnetust ise püsti ja et tema kehal olid vaid mõned marrastused. Sünter lisas, et kuna saarel raskemate õnnetuste puhuks arstiabi puudub, siis läkitati tüdruk piirivalve kopteriga igaks juhuks Tallinna haiglasse. „Kannatanul võisid olla ju ka sisemised vigastused ja parem alguses karta kui hiljem kahetseda,” ütles ta.

Praegustel andmetel olid Ruhnu liiklusõnnetuses kannatada saanud tütarlapse vigastused kergemate killast ja haiglast lasti ta kodusele ravile. Ruhnlaste andmeil naasis tüdruk juba eile (kolmapäeval) kodusaarele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 19 korda, sh täna 1)