Kaunist jõulumuusikat Pärnu tüdrukutelt ja Saaremaa poistelt

27. detsembri õhtul kell 18 toimub linnuse kapiitlisaalis tütarlastekoori Elise ja Saaremaa Poistekoori ühine jõulukontsert.

Pärnu tütarlastekoori Elise (pildil) ja Saaremaa Poistekoori vaheline sõprus on juba pea 10-aastane. Koos on antud mitmeid jõulukontserte, peetud laululaagreid ja käidud isegi reisimas. Viie aasta tagune reis Hollandisse Veldhovenisse jättis sügava jälje nii poiste kui tüdrukute südameisse – niivõrd kokku kasvasime nende päevadega!

Praeguseks on küll mõlemas kooris juba enamikus uued lauljad, kuid hea läbisaamine kestab jätkuvalt.

Tüdrukute tööplaan on läbi aastate olnud tihe: koor on laulnud vabariigi aastapäeva teenistusel president Lennart Merile, peapiiskop Andres Põderile tema ametisse pühitsemisel Tallinna piiskoplikus toomkirikus, mitmel korral Pärnu linnapea ja maavanema vastuvõtul. Koostööd on tehtud mitmete muusikakollektiividega, kellest peale Saaremaa Poistekoori võiks nimetada Pärnu linnaorkestrit, puhkpilliorkestrit Saxon, Agape kellade ansamblit, San Francisco jazz-trummar Brian Melvinit, kitarrist Jaan Sööti ning mitmeid laulusoliste ja orkestridirigente.

Pärnu linnaorkestriga on muusikasõprade rõõmuks ette kantud sellised suurvormid nagu Pergolesi “Stabat Mater”, Vivaldi “Gloria”, muusikal “Helisev muusika” jne. Läinud suvel avanes Elisel harukordne võimalus laulda Roomas, Vatikani püha Peetri kirikus missal.

Saaremaa publikule pakutakse kimbuke armsaid jõululaule. Koore juhatavad Kai-Tõe Ellermaa ja Veikko Lehto.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 5 korda, sh täna 1)