Ida-Saaremaa vallad kaaluvad ühise vanurite hooldekodu ehitamist (1)

Muhu vald ja Ida-Saaremaa vallad algatasid tasuvusuuringu, et selgitada välja, kas on mõttekas rajada kuue valla peale ühine vanurite hooldekodu.

Muhu ja Ida-Saaremaa vanurite sotsiaalhoolduse korraldamise ühisprojekti eestvedaja on Muhu vald, kelle vanurite hooldekodu ei vasta enam hoolekandeasutuse nõuetele. Omaaegses kolhoosi korterelamus asuva Muhu vanurite hooldekodu 25 kohta on pidevalt hõivatud, lisaks on osa soovijaid järjekorras.

Muhu valla arendusnõunik Aado Keskpaik ütles Oma Saarele, et hooldekodu tingimuste parandamine oli ühe teemana üleval ka viimastel kohalike omavalitsuste valimistel. Praegune Muhu volikogu koalitsioon on võtnud seisukoha koostada tasuvusuuring selgitamaks välja, kuidas on kõige otstarbekam vanurite hoolduse olukorda parandada. „Jõudsime järeldusel, et otstarbekas on ehitada uus hoone ja selleks, et kulutused oleksid ratsionaalsemad, alustasime läbirääkimisi naabervaldadega Ida-Saaremaalt,” selgitas Keskpaik.

Vallajuhtide subjektiivse hinnangu kohaselt võiks uue hooldekodu suurus olla 100-150 kohta. Ühisel ülalpidamisel ja suurema klientuuriga hooldekodu peaks kindlasti vähendama valdade kulutusi vanurite hooldamisel, ütles Keskpaik, kelle sõnul valmib tasuvusuuring veebruaris.
Keskpaik lisas, et Muhu vald peab oma hooldekodu probleemi lahendama ka juhul, kui ühise hooldekodu plaan teistele valdadel mingil põhjusel ei meeldi.

Muhu valla kõrval osalevad ühisprojektis veel Orissaare, Pöide, Laimjala, Valjala ja Leisi vald.

Tasuvusuuringu toetamiseks küsis Muhu vald rahalist toetust ka Saare maavalitsuselt. Maavanem Toomas Kasemaa teatas, et maavalitsusel puuduvad rahalised vahendid üksikute omavalitsuste või paikkondade arendusprojektide rahastamiseks. Praegu on päevakorras kirjutada maakondliku sotsiaalse infrastruktuuri arengukavasse sisse eakate hooldamise integreeritud süsteemi arendus, kuhu on kaasatud kõik omavalitsused, sealhulgas ka Muhu ja Ida-Saaremaa vallad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)