Ettevõtted täidavad jõuluvana kingikotti (1)

Ettevõtted täidavad jõuluvana kingikotti

 

Oma Saar uuris jõulude eel, kuidas riigiasutused ja Saaremaa ettevõtjad töötajaid jõulude ajal meeles peavad ehk milliseid preemiaid makstakse.

Kuressaare Ehituse juht Tõnu Toompuu: „Ikka peame, maksame jõulupreemiat. See oleneb töötaja panusest. Üldiselt 1000–3000 krooni vahemikus.”

Saaremaa liha- ja piimatööstuse juht Andi Saagpakk: „Kindlasti maksame natukene. Katsume oma inimesi, kes on aasta läbi väga ja väga rasket tööd teinud, meeles pidada pisikese jõulukingitusega.”

Saaremaa Laevakompanii esimees Tõnis Rihvk: „Saaremaa Laevkompaniis ei ole kunagi makstud jõulupreemiat, on makstud preemiat hea majandusaasta eest. Sel aastal pole otsust veel langetatud.”

Saare EPT tegevjuht Indrek Jõeäär: „Maksame jõulupreemiat kõigile töötajatele, summa jätaksin küll enda teada.”

Valjala POÜ juhatuse esimees Liilia Eensaar: „Meil on ettevõttes välja töötatud üldine preemiasüsteem, mis on sõltuvalt tulemustest iga töötaja puhul individuaalne. Aga jõulupreemiat maksame ikkagi, ükskõik mis moel siis.”

Kuressaare gümnaasiumi direktor Toomas Takkis: „Maksame ühe ametikoha toetusrahaks 4500 bruto. Kui koormus on suurem, siis korrutatakse tasu vastavalt koormuse koefitsiendiga ning arvestatakse ka tööl oldud aega. Näiteks kui inimene alustas tööd detsembris, siis makstakse toetuseks 1/12 bruto. Vastav süsteem on kasutusel olnud juba aastaid. Eelkõige aga premeeritakse töötajaid hea töökeskkonna loomise ja suhtumisega.”

Vanalinna kooli direktor Sulev Soodla: ”Kuressaare vanalinna kool maksis kõigile võrdsetel alustel veidi üle 1000 krooni.”

Kuressaare põhikooli direktor Jaan Lember: „Kuressaare põhikool maksab jõulutoetust võrdsetel alustel, võttes arvesse tööaega.”

Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi direktor Ly Kallas: „Kuressaare täiskasvanute gümnaasium maksab preemiat vastavalt töötaja tunnikoormusele kuni poole kuupalga ulatuses.”

Saare maavanema nõunik Anu Vares:” Saare maavalitsus oma töötajaid enne jõule ei toeta, küll aga maksab kõigile ametnikele ja teenistujatele 2006. aasta tööplaanide täitmise eest ühekordset lisatasu 7300 krooni (bruto).”

Lääne piirivalve piirkonna avalike suhete spetsialist Janne Mets: „13ndat palka ega jõulupreemiat Lääne piirivalve piirkonnas ei ole.”

Saaremaa ühisgümnaasium maksab võrdsetel alustel 60% kuupalgast.

Kuressaare politseijaoskonnas ja Lääne-Eesti päästeametis jõulupreemiaid ei maksta.

Merinvest tegevjuht ja suurosanik Enn Meri ei soovinud teemat kommenteerida.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 13 korda, sh täna 1)