Eile tunnustati Kuressaare kunstikoolis näituse „Lapse maailm” parimaid

Eile tunnustati Kuressaare kunstikoolis näituse „Lapse maailm” parimaid

 

Aastal 2000 palus Saare vene selts Kuressaare kunstikoolilt abi lastekunstinäituse konkursi korraldamisel. Tookord oli sponsoriks Peterburi kirjastus Detski Mir ja sealt tulid ka auhinnaraamatud.

Praeguseks on „Lapse maailma” näitusest kujunenud traditsioon: sellel konkursil esinevad lapsed töödega, milles nende maailmanägemus kõige paremini avaldub. Auhindadeks on kunstialased raamatud.

Aja jooksul on näituse maht kasvanud: kui algaastatel esitati umbes 60 tööd, siis tänavu oli neid ligi 200.

„Nagu laste tööde puhul ikka, olen isiklikult arvamusel, et ei ole täiskasvanute otsustada, milline on kõige parem või ilusam,” ütles Kuressaare kunstikooli direktor Boris Šestakov. „Aga et konkursil on oma konkreetsed tingimused, siis see asjaolu natuke kergendab valikute tegemist. Eelkõige peab konkursitöö olema lapse enda tehtud ja võimalikult mõjutamata täiskasvanu poolt. Seda, kas täiskasvanu on kaasa aidanud või mitte, on muide kaugelt näha!”

Seekordse võistluse paremiku väljaselgitamist kergendas tööde erinev laad. Hindamisel arvestati tasapinnalisi ja ruumilisi töid. Raamatu klaasehistööst sai oma laevade eest auhinnaks Kris Tänav (9-a) ja raamatu siidimaalist Siiri Sünd (9-a) miniplastika eest.

Omamoodi vahva on lasteaedade osalemine konkursil. Lasteaialaste puhul võib töödes küll aimata kasvatajate osalust, kuid see on ka mõistetav. Siiski vajaks lasteaialaste tööde hindamine oma kategooriat ja alajaotust. Sel aastal tehti sellega algust nii, et iga osalenud lasteaeda tunnustati raamatuga. Nii premeeriti Muhu lasteaeda origami-raamatu, Kuressaare 2. lasteaeda kompositsiooniraamatu ja Ida-Niidu lasteaeda värviõpetuse raamatuga. „Igal juhul jõudu ja julgust lasteaedadesse.. ja Päikest!.. mitte ainult pildi paremasse ülemisse nurka..!” muigas Šestakov.

Kunstikool oli omalt poolt ergutusauhindadena välja pannud suured viltpliiatsikomplektid, mis läksid põnevamate tööde autoritele Joanna Kajakule (11-a), Rolf Käeselile (9-a) ja Mari Kasemetsale (12-a).

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 23 korda, sh täna 1)