Ehituse ABC plaanib tulla Saaremaale (2)

Eesti üks suurim ehitusmaterjalide müügiga tegelev kaubanduskett Ehituse ABC kavatseb lähitulevikus laieneda Saaremaale.

1994. aastal loodud AS-i Famar-Desi, mille kontserni Ehituse ABC müügikett kuulub, nõukogu liige Dmitri Drajev Saaremaale laienemist ei eitanud. Oleme Eestis ju üks suurimaid ehitusmaterjalide müügiga tegelevaid ettevõtteid ja meie eesmärgiks on laieneda kõikidesse Eesti suurematesse linnadesse, ütles ta.

Millal täpselt aga Ehituse ABC kaubamärgi all tegutsev kauplus Saaremaal avada võidakse, sellele küsimusele ei soovinud Drajev veel vastata. Võib-olla eeloleva aasta jooksul, lausus ta ja lisas, et praegu tegeletakse Saaremaal koostööpartnerite otsimisega.

Oma Saare andmetel on AS Famar-Desi uue kaupluse ehitamiseks ostnud Priimus Ehituselt maatüki, mis jääb Roonimäe tankla lähedusse. Dmitri Drajev maaostu ei kommenteerinud.

Drajev lausus, et AS-i Famar-Desi missioon on varustada inimesi inim- ja keskkonnasõbralike ehitusmaterjalidega eesmärgil parandada elukeskkonda. Praeguse seisuga on ettevõte Eestis avanud 14 ehitusmaterjalide kauplust, mis tegutsevad Ehituse ABC kaubamärgi all.

Sellele lisaks on firmal kaks kauplust Lätis ja üks Venemaal Peterburis. Firma konsolideeritud netokäive oli paar aastat tagasi 1,014,7 miljonit krooni, millest puhaskasum moodustas 26,1 miljonit krooni. Selle näitajaga saavutas ettevõte käibe TOP 500-s 2003. aastal 28. koha.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 54 korda, sh täna 1)