Pärast pühi tuleb kõigil taas puhuda (1)

Pärast pühi tuleb kõigil taas puhuda

 

Kohe pärast pühi, 27. detsembri hommikul on Saare politseil kavas korraldada politseioperatsioon koondnimetusega „Kõik puhuvad!”

Politsei jaoskonnakomissari Aare Alliku (pildil) sõnul toimub etteteatamisega politseioperatsioon nii Kuressaare linnas kui ka mujal maakonnas. „Kuna me juba varakult inimesi oma ettevõtmistest teavitame, siis näitab see ka, et meie peamiseks eesmärgiks pole võimalikult paljude õigusrikkujate tabamine,” rääkis Allik. „Vastupidi, politsei sooviks on maakonna teedel liiklusturvalisuse tagamine.”

Rääkides Saare politsei ettevõtmistest jõulude ja aastavahetuse ajal, ütles Allik, et juba 14. detsembril käivitas politsei operatsiooni „Jõulurahu 2006”, mis peaks kestma kuni uue aasta esimeste päevadeni. Küsimusele, kas ka 2. jaanuaril kavatseb politsei roolikeerajad puhuma panna, vastas Saaremaa politseiülem diplomaatiliselt: „Kuna politsei soovib, et pühad meie kõigi jaoks turvaliselt kulgeksid, siis ma seda ei välista.”

Jõulukuu teisel poolel ja uue aasta esimestel päevadel võib Kuressaare linnatänavatel kohata ka politsei jalgsipatrulle. Allik märkis, et politseimundris liikuvad jalgsipatrullid on loodud olemasolevale autopatrullile lisaks ja abiks ning nende tegevus langeb peamiselt pärastlõunasele ja õhtusele ajale, mil tänavatel on enamasti rohkem rahvast. Jalgsipatrullid mehitatakse Kuressaare jaoskonna politseiametnike baasil ja lisajõude mandrilt pole Saaremaale eelolevate pühade ajal oodata.
„Praeguse seisuga oleme juurde saanud kaks politseikadetti, kes meid jõudumööda aitavad,” rääkis Allik.

Tehes põgusa kokkuvõtte 14. detsembril käivitunud jõulurahu-operatsiooni hetkeseisust, ütles komissar, et maakonna teedel on tabatud neli roolijoodikut (neist ühel oli mootorsõiduki joobes juhtimise eest kehiv karistus) ja kinni on peetud üks kohtu poolt tagaotsitav isik. Tegemist oli Saaremaa elaniku, 24-aastase Karliga, keda otsis taga Harju maakohus.

Saare politsei on sel aastal ka varemalt etteteatamisega politseioperatsioone korraldanud. Neist viimane toimus käesoleva aasta veebruaris: siis kontrollis politsei 828 mootorsõidukit ja tabas vaid kaks alkoholi tarbimise jääknähtudega roolikeerajat. Politseijaoskonna korrakaitsetalituse komissar Kaido Vahter ütles tookord kommentaariks, et ettevõtmine täitis oma eesmärgi.

„Ehkki mitu tundi kestnud politseioperatsiooni käigus kontrolliti ligi kaks korda rohkem mootorsõidukeid kui varasematel samalaadsetel politseioperatsioonidel,” tõdes Vahter, “oli õigusrikkujate arv võrreldes eelmiste nädalatega väiksem.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)