Muhus kohe kaks jõululaata korraga

15. detsembri hommikul avati Liival Muhu vallavalitsuse korraldatud jõululaat. Väljakuulutatud kõva torm jäi sellel päeval küll oodatust nõrgemaks, kuid kaubitsejad olid ikka kenasti hubastes tubastes tingimustes oma tooteid pakkumas.

15. detsembri hommikul avati Liival Muhu vallavalitsuse korraldatud jõululaat. Väljakuulutatud kõva torm jäi sellel päeval küll oodatust nõrgemaks, kuid kaubitsejad olid ikka kenasti hubastes tubastes tingimustes oma tooteid pakkumas. Triibukaubanduse esindus oli käsitöönaiste sõnutsi „Liiva tavaline“, aiasaaduseid esindas mesi.
Pakutavast võis enamiku paigutada käsitöö ja kunsti määratluse alla. Müüjad kurtsid küll vähese reklaami üle – restoraniruumidest ilma kaasmüüjate juhatuseta polekski osanud keegi midagi otsida. Kuid seal said külastajad ka head laadasuppi ning kohvi.

Oma laada avasid ka Muhu põhikooli õpilased. Kooli jõululaat, kus müüvad ja ostavad õpilased ning lasteaialapsed, toimus kolmandat aastat.

Põhiliseks kaubaks on endavalmistatud maiustused ja meened. Suur tänu korraldajaile, et mõlemad laadad samal päeval toimusid! Koolilaadal pakkusid noored meistrid armsaid, siiralt ja mõnuga valmistatud pisikesi ja natuke suuremaid kingiideid, milles hinge sees kindlasti enam kui tavakauplustest ostetud toodangul.

Kindlasti väärinuks mõlemad laadad rohkem külastajaid. Kauplejad olid heas meeleolus ja lustlikult suhtlemisaltid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 9 korda, sh täna 1)