Kahtla lapsed lustisid

Saaremaa Tervisenõukogu toetusel toimus möödunud kuu lõpus Kahtla lasteaed-põhikoolis tervisekarneval. Ettevalmistustööd kestsid kaks nädalat. Klassid otsisid sobivaid retsepte tervisliku salati valmistamiseks ja panid kokku karnevalikava. Samuti nuputati, kuidas kaasõpilastele oma salatit atraktiivselt esitleda ja tervise väärtustamise kasulikkust reklaamida.

Tervisekarnevali seinalehe teemaks oli „Tervis koduaiast“. Seal tutvustati mitmesuguseid meil kasvatatavaid ja koduümbruse looduses leiduvaid maitsetaimi ning nende kasutamist. Ära toodud oli ka retseptivalik kodumaistest köögi- ja puuviljasalatitest.

Huvitavaid ja vajalikke teadmisi andsid lood köögiviljades leiduvatest vitamiinidest ning nende vajalikkusest ja toimest. Karnevalile eelnenud kehalise kasvatuse tundides tehti uurimusmatku avastamaks loodust ja väärtustamaks liikumist vabas looduses. Samuti oli juttu keskkonnakaitse tähtsusest.

Karneval algas tervisevõimlemisega. Seejärel astusid publiku ja žürii ette klassid oma kavaga. Vahepaladeks olid arutlevad vestlused, milles kõlanud tarkuseterad tulid kasuks klassidevahelises viktoriinis. Individuaalne viktoriin jätkus esmaspäeval ja teisipäeval.

Etteasted olid toredad. Väga tubli oli lasteaia esindus, kes eesotsas proua Porgandiga oli maskeerunud köögiviljadeks. Paremate kostüümidena märgiti veel ära Tomat, Punamütsike, kes vanaemale salatit viis, ja Kokk, kes publiku silme all salati kokku segas. Auhindu jagus igale klassile. Karneval jätkus liikumismängudega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 14 korda, sh täna 1)