Enne jõule on iga teine meist häälestatud flirdile

Tähelepanu: flirt töökohal! Vastavalt Saksamaal läbi viidud uurimisele kasutavad paljude ettevõtete töötajad jõulueelseid koosviibimisi selleks, et leida partner või tekitada väike armuintriig. Seepärast annab Saksa päevaleht Die Welt oma lugejatele väikese soovituse – ettevõtete jõuluüritustel tuleks rangelt kinni pidada enesedistsipliinist.

Saksamaal Karlsruhes asuv avaliku arvamuse uurimisega tegelev firma German Consalting Group viis läbi uuringu, mille käigus küsitleti 525 töötajat erinevatest ettevõtetest. Tulemus oli järgmine – 52% küsitletutest kasutab ettevõtetes jõulueelsel perioodil korraldatud meelalahutusüritusi selleks, et leida endale kas tõsine partner või alustada uut armuintriigi.

Kolmandik küsitletutest oli õnnelik selle üle, et meelelahutusüritused toimuvad firma kulul. 11% soovib anda oma isikliku panuse selleks, et tugevdada oma firma töötajate ühtekuuluvustunnet. 9% küsitletutest tunnistas, et külastab firmasiseseid koosviibimisi vaid avaliku arvamuse sunnil (kaduväike osa) ja vaid 4% märkis, et kavatsevad piduõhtutel tööalaseid küsimusi arutada.

Kuigi uuring tõi välja firmasiseste pidude ühe ohtliku tendentsi (et jõulude eel valitseb neil enamasti n-ö naudinguline komponent), on uurimuse läbiviinud firma German Consulting Group üks juhtidest doktor Boris Liffers siiski seisukohal, et firma arengu seisukohalt on sellised üritused väga tähtsad. Ajalehele Die Welt antud usutluses ütles ta: „Enamik töölisi peab neid asutuse kulul tehtud pidusid tunnustuseks tehtud töö eest. See omakorda aga tõstab motivatsiooni ja töövõimet.”

Kuid doktor Liffers hoiatab, et ühtekuuluvustunde rõhutamisega ei tohiks neil jõulueelsetel pidulikel koosviibimistel liialdada: „Just enesedistsipliin on neil korporatiivsetel üritustel (Betriebsfeiern) väga tähtis. Hierarhia ja distants peavad niisugustel üritustel vankumatuks jääma. Vastasel korral võib juhtunu järgmisel aastal endaga kaasa tuua äärmiselt ebameeldiva ärkamise.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)