Orissaare eakad lustisid

Orissaare valla 640 pensionärist tuli teisipäeval kultuurimajja aastalõpupeole 123. Osalejad ei kahetsenud, et argised kodused toimetamised väheke edasi lükkusid – kokkusaamisrõõm, meeleolukas kontsert, üllatusesinejad lumejänesed Ott Aardam ja Karol Kuntsel, estraaditrupi Tige Tikker esinemine, lasteaialaste püüdlik etteaste, vallavanem Raimu Aardami soojad tervitussõnad, tantsu keerutamise võimalus ansambli A-Duur saatel, maitsvad suupisted ja natuke kesvamärjukestki – kõik see ning vahest veel midagi lõid üleva tuju kogu päevaks, küllap edasisekski.

Valla sotsiaalosakonna juhataja Tiiu Mägi sõnul on Orissaare valla pensionärid hästi vahvad. „Nad ei virise. Kindlasti on neil ka muresid, aga tundub, et rohkem ikkagi rõõme. Ühisüritustest võtavad nad alati aktiivselt osa. Sellel aastal on see neile teine pidu. Suvel tähistasime valla 15. aastapäeva,” teavitas Tiiu Mägi.

Vallaametnik rõhutas sedagi, et peole on alati oodatud kõik pensionärid, ka need, kes saavad töövõimetuspensioni. Kaugematest küladest tulid peolised bussiga, paljud Orissaarele lähemal elavad inimesed ei peljanud ka jalgrattaga kultuurimajja sõita.

Lisaks aastalõpupeole korraldab vallavalitsus juba mitmendat aastat eakate päeval huvilistele ühe pikema ekskursiooni. Kaugemate paikadega tutvumiseks on huvilisi alati jagunud.
„Tühjast-tähjast meie pensionärid numbrit ei tee. Nad on väga abivalmis, ühesõnaga head inimesed,” kiitis sotsiaalnõunik.

Vanim peoline oli seekord 87-aastane Marta Praggi, kes kurtis, et ammuse jalavigastuse pärast ei saa enam tantsu keerutada. Põltsamaalt pärit ergas vanadaam on terve elu tantsida armastanud. „Minu abikaasa oli kõva tantsumees. Oi, kui palju oleme koos tantsinud!” vaatas tragi Marta Praggi aastate taha.

Vanimaks meheks peol oli 82-aastane Anton Paaling. 90-aastaseid ja vanemaid inimesi elab Orissaare vallas üheksa. Vanim neist on Hildegard Tõniste, kes sai hiljuti 99-aastaseks. Teisipäeval sai 97-ks Maria Aavik. Meestest on kõige kaugemale tüürinud Vassili Seema. Tema on jõudnud 96-nda verstapostini.

„Vaata, mida 25 krooni eest saab! Kas meie pidu on viletsam Tallinnas peetavatest hirmkallitest šõudest? Meie pidu on palju parem!” hindas emotsionaalne vanur Uudo Suurtee kordaläinud päeva. Kitsid ei olnud pidu kiitma teisedki peolised. Koduteed alustati naerul näo ja meeldivate muljetega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 22 korda, sh täna 1)