Kultuuriministeerium ootab preemiate kandidaate

10. jaanuarini 2007 saab kultuuriministeeriumile esitada kultuuri- ja spordipreemiate kandidaate.

Kultuuri elutööpreemiad määratakse füüsilisele isikule pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest ning viis preemiat antakse välja 2006. aastal avalikkuseni jõudnud väljapaistvate tööde eest.

Järgmisel aastal planeeritakse kultuuri elutööpreemiaid suurendada seniselt 300 000 kroonilt 600 000 kroonini ning aastas antakse senise kahe asemel välja kolm elutööpreemiat. Aastapreemia suuruseks jääb 150 000 krooni.

Kultuuripreemiate kandidaatide esitamise õigus on loomeliitudel ja teistel juriidilistel isikutel, kelle põhikirjas on sätestatud kultuuri- ja haridusalane tegevus, preemia senistel laureaatidel ja kohalikel omavalitsustel.

Riiklikud spordipreemiad määratakse väljapaistvate sportlike saavutuste eest – kaks 300 000 krooni suurust preemiat antakse elutöö eest ja kuus isikut saab 150 000-kroonise aastapreemia.

Spordipreemiate kandidaate võivad esitada spordiorganisatsioonid, ministeeriumid, maavalitsused, kohalikud omavalitsused ning juriidilised isikud ja asutused, kelle põhikirjas või põhimääruses on sätestatud spordialane tegevus.

Riik annab kultuuri ja spordi elutööpreemiaid välja üks kord aastas. Käesoleval aastal said kultuuri elutööpreemia kirjanik Jaan Kross ja skulptor Jaak Soans. Spordi elutööpreemia pälvisid vehkleja Svetlana Lozovaja-Tširkova ja juudotreener Andres Lutsar.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 12 korda, sh täna 1)