Ideekonkurss päevakeskuse laiendamiseks

Kuressaare linnavalitsus otsustas korraldada linna päevakeskuse laiendamiseks ideekonkursi, mille eesmärk on välja töötada päevakeskuse laienduse arhitektuursed lahendused.

Tolli tänaval asuva Kuressaare päevakeskuse II etapi arhitektuursele ideekonkursile saab Kuressaare abilinnapea Juhan Nemvaltsi sõnul pakkumisi esitada kuni 19. veebruarini.

“Linna lootus on asjaga võimalikult kiiresti peale hakata ning rajada päevakeskuse territooriumile nn seniorhouse ja vaimse tervise keskus,” sõnas Juhan Nemvalts.

Kavade kohaselt on seeniormaja mõeldud elamiseks eakatele inimestele, kes ei ole enam võimelised oma senises elukeskkonnas ise toime tulema. Kohandatud eluruumides on nad võimelised hakkama saama kõrvalise abita.

Seeniormaja alumisele korrusele on planeeritud päevahoiuruum mäluhäirete ja liikumispuudega vanuritele. Samuti on hoones ühine puhkeruum majas elavate eakate ühistegevuse läbiviimiseks.

Vaimse tervise keskusesse tulevad tegevusruumid erivajadustega inimestele. Neis saab harrastada näiteks käsitööd, kokandust, kunstiõpetust jne. Samuti on keskusesse planeeritud erialaspetsialistide – juristi, psühholoogi, juhtumikorraldaja, tugiisiku jne – vastuvõturuumid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 18 korda, sh täna 1)