Kaadripuudus haiglates mõjutab arstiabi kättesaadaavust (2)

Kaadripuudus haiglates mõjutab arstiabi kättesaadaavust

 

Eile Saare maakonda külastanud sotsiaalminister Jaak Aab lahkus lubadusega arutada saarlaste soovi säilitada Kuressaare haiglas nelja arstiga ööpäevaringne valve.

Sotsiaalministeeriumis alustatud haiglavõrgu arengukava täiendamine näeb ette muuta alla 40000 elanikuga maakondades senised üldhaiglad maakonnahaiglateks. Samas kaoks maakonnahaiglatel ära kohustus tagada haiglas ööpäevaringne nelja arstiga valve.

Saare maavanem Toomas Kasemaa on Sotsiaalministeeriumisse saatnud juba kaks vastuseta kirja, milles taunib ööpäevaringse valve kokkutõmbamist ja ravi kättesaadavuse halvenemist.

Praegu on Kuressaare haiglas sisse seatud nelja arstiga ööpäevane valvering, kus lisaks üldvalvearstile on ka kirurg, anestesioloog ja günekoloog. Valveringide töö lõpetamine tähendaks haigetele, et Kuressaare haiglast nad paljudel juhtudel enam erialaspetsialistidelt ööpäevaringset meditsiiniabi ei saa. Abi annavad suured haiglad mandril, kuid transpordile kuluv 3–4 tundi võib patsiendi elulootust vähendada.

Sotsiaalminister Jaak Aab selgitas Oma Saarele, et muudatuse eesmärk on lasta haiglajuhil ise otsustada, kui mitu valvearsti nad alles jätta tahavad. „Valvekordade arvu ei taha keegi vähendada, üldine mõte on anda vabamad käed valveringide raha kasutamisel,” ütles Aab. „Kindlasti on vaja 1–2 arsti, kes peavad olema pidevalt kohal, teised võivad olla kutse peale tulemas,” selgitas minister.

Aab ütles, et muudatuse põhjuseks on suur kaadripuudus haiglates. „Kui arstid istuvad oma valvetunnid täis, ei saa nad ju enam oma muud tööd teha.”

Kuressaare haigla juhtkond teatas ministrile soovist, et tervishoiuteenuste hinnaloetelusse kirjutataks Kuressaare haiglale sisse nelja arstiga valveringi kohustus. „Vahendan selle ettepaneku homsele hinnakomisjonile,” lubas Aab.

Sotsiaalminister arutas oma visiidil maakonda ka Kuressaare väikelastekodu remondi lõpetamise rahastamist ning Kogula ja Sõmera hooldekodu minekut AS-i Hoolekanne alluvusse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 21 korda, sh täna 1)