Marek Niidi ülekaal sportlaste valimisel (1)

Marek Niidi ülekaal sportlaste valimisel

 

Eile kogunesid Saaremaa spordiliidu juhatus ja Saare maavalitsuse juures tegutsev spordinõukogu, et selgitada välja maakonna 2006. aasta parimad sportlased. Kandidaate aunimetusele olid esitanud nii spordiklubid kui ka avalikkus. 2006. aasta parimateks valiti: parim meessportlane Marek Niit, parim naissportlane Kaie Kand, parimad noorsportlased Marek Niit ja Leane Vahter, parim võistkond tantsuklubi Semiir, parim klubi SK Jõumees, parim treener Jaan Salu (SK Jõumees).

Valimisel osalenud Saaremaa spordiliidu juhatuse esimehe Mait Musta sõnul oli Marek Niidile kahe tiitli andmise otsus täiesti üksmeelne, mõlemas kategoorias kogus ta valijatelt maksimumpunktid. “Sellist üksmeelt aasta parimate sportlaste valimistel mina varasemast isegi ei mäleta,” märkis Must. “Mareki saavutusi vist niipea meie maakonnas ei korrata. Üldiselt võib seda aastat maakonna spordis pidada vägagi edukaks. Paralleele võib tuua kogu Eesti spordiaastaga, mida läbis samuti enneolematu medalisadu kõikvõimalikel aladel.”

Topelt pärjatud Marek Niit ei varjanud uudist kuuldes oma üllatust. „Kindlasti on see minu jaoks suur tunnustus, samaväärne kõikide teiste võidetud tiitlitega,” rääkis Niit, kelle suurim saavutus oli 2006. a juunioride maailmameistriks tulek 200 m jooksus. „Meeldivamaks teeb selle veel asjaolu, et varem ei ole mind maakonnas parima sportlase tiitliga autasustatud, alati olen noorsportlase valimisel teiseks jäänud.” Niit on küll saanud tunnustuse 2005. aastal KJK klubi Saare koosseisus kui parima võistkonna liige. Niidi sõnul oleks ta rahul olnud ka ainult parima noorsportlase tiitliga. „Kuid ega mul midagi selle vastu ole, kui mind meestega samasse klassi liigitatakse või kogunisti mõlemad auhinnad antakse,” muheles Niit.

Samuti ei tekkinud kahtlustki parima treeneri valimisel. „SK Jõumees ja Jaan Salu on näidanud taset, milleni paljud ei küündi,” arvas Must. „Jõutõstjate meistritiitleid ja rekordeid siin- ja sealpool vabariiki on neil olnud tõesti palju.”

Naiste ja neidude kategooriates triumfeerisid jälle kord Kaie Kand ja Leane Vahter. Kandil on see juba neljas kord järjest võita ja Vahteril kolmas kord. „See ei tähenda, et meil ei ole maakonnas teisi tublisid naissportlasi, kuid lisaks muudele saavutustele on Kaie siiski reaalne kandidaat Pekingi olümpiamängudele ja see ütleb tema tulemuste ka midagi. Leane on teinud väga hea aasta – mitmed medalid Eesti meistrivõistlustelt ja head kohad hooaja edetabelites.”

Kommenteerides parima klubi valimist, märkis Must, et klubi on alati raskeim valida. „Meil on nii palju häid klubisid, kes korraldavad mitmeid võistlusi ja osalevad ka ise edukalt.” Parimaks sai seekord siiski valitud SK Jõumees

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)