Kuressaare linnavalitsus kaalub golfikeskuse müüki (5)

Kuna Kuressaare golfikeskuse lõpliku valmimiseni on jäänud vaid veidi üle poole aasta, siis taotleb linnavalitsus ehituse eduka lõpuleviimise tagamiseks volikogult nõusolekut AS-i Saaremaa Golf aktsiate müügiks.

Aktsiate müügist laekuvat tulu on kavas kasutada linna infrastruktuuride väljaehitamiseks piirkonnas, kuhu uut golfikeskust rajatakse.
Kuressaare linnapea Urve Tiidus ütles Omas Saarele, et golfikeskuse areng on jõudnud punkti, kus ettevõtmise eduka lõpuleviimise nimel tuleb teha kiireid ja tõsiseid pingutusi. Esialgsete plaanide kohaselt lõpetatakse väljaku ehitustööd 2007. aasta augustikuus ja väljaku täismahus avamine on planeeritud 2008. aasta kevadesse.

Vajatakse lisaraha

„Seni on golfiväljaku ehitamiseks vajalikud rahavood tulnud PHARE-lt ja linna mitterahalise sissemaksena AS-le Saaremaa Golf üle antud elamumaa kruntide müügist,” rääkis Tiidus ja jätkas: „Kuigi kruntide müügihinnad on viimasel ajal tõusnud ligi kümnekordseks, ei taga see siiski veel piisavalt vahendeid selleks, et golfikeskuse ehitustööd tähtajaks lõpetada.” Et golfiväljaku arendamine jätkaks senises tempos, ongi tekkinud vajadus otsida uut ja paremat lahendusteed.

Ühe arenguvõimalusena näeb linnapea linnale kuuluvate aktsiate müüki. Hetkel kuulub linnale golfikeskuse 10, miljoni suurusest aktsiakapitalist 72,4%. Juhul, kui linnavalitsus tõepoolest leiab, et kõige kasulikum on tema käsutuses olevad aktsiad müüa, kavatsetakse müügist saadud raha kulutada linnale kuuluvate infrastruktuuride väljaehitamiseks piirkonnas, kus rajatav golfikeskus asub. Tiiduse sõnul on vaja kaaluda ka golfiväljaku aluse maa võõrandamist või selle koormamist hoonestusõigusega.

Linn otsib parimat varianti

„Olgem ausad – tegelikult on meie eesmärgiks leida parim ja linna jaoks kõige otstarbekam lahendus ja seda eesmärgil viia golfikeskuse rajamine võiduka lõpuni,” rääkis linnapea. Tema väitel on igal lahendusel oma plussid ja miinused ja volikogu oma otsusega annabki linnavalitsusele õiguse selgitada välja parim arenguvariant, et sellega siis tulevikus uuesti linnavolikokku tulla.

Rääkides golfist sportlikus plaanis märkis Urve Tiidus, et golfist on terves maailmas kujunemas kõige demokraatlikum spordiala, kus on võrdsed võimalused kõigil, sest golfi võivad mängida nii lapsed kui vanad, nii algajad kui ka profid ja nii paksema kui ka kõhnema rahakotiga inimesed. „Kuressaarele on tähtis kehtestada end teiste golfiväljakute kõrval uue unikaalse mängukohana ja kõik eeldused on meil selleks olemas,” ütles linnapea.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 25 korda, sh täna 1)