Soome Instituut meelitas lapsed raamatukokku

Kuressaare 5. lasteaia, Soome Instituudi ja Saare maakonna keskraamatukogu ühisprojektina sai teoks järjekordne laste kirjanduspäev. Arvult juba kolmas Soome lastekirjandust tutvustav üritus toimus jõulupäraselt kauniks ehitud Kuressaare kultuurikeskuse suures saalis.

Soome Instituudi kultuurisekretär Milena Salonen tutvustas noortele saarlastele oma maa üht tuntuimat lasteraamatute autorit ja pildisarjade loojat Mauri Kunnast.

Ammulisui vaatasid lapsed Mauri Kunnase loomingu ainetel valminud filmi jõuluvanade tegemistest. Milena Salonen kinkis videokasseti raamatukogule. Lasteaed aga sai kultuurisekretärilt kingituseks rõõmsavärvilised Mauri Kunnase pildiraamatud.

Kõik osapooled jäid õnnestunud üritusega rahule. Mis kõige tähtsam – raamatukogu võitis juurde uusi pisikesi kirjandushuvilisi, kes oma issid ja emmedki raamatute juurde toovad.

„Kaks esimest loomingulist päeva on näidanud, et pärast leiavad üritusel osalenud lapsed tee meie juurde juba koos vanematega. Nii satuvad mõnedki täiskasvanud raamatukokku lausa esimest korda,” rõõmustas raamatukogupoolne projektijuht Maiu Paju.

Milena Salonen pidas saarlastega koostööd väga meeldivaks. Pidulikkust lisas sellele äsjane Soome iseseisvuspäev. Kuressaares toimunu kujunes Soome iseseisvuspäeva jätkupäevaks, kus Milena Salonenil tuli vastu võtta õnnitlusi koostööpartnereilt. „Kahe nädala pärast lahkun ma Eestist. Nelja-aastane tööleping saab läbi. Heameel on sellest, et minu viimane üritus oli Saaremaal. Lastega ja raamatukoguga koos tehtud projektid jäävad meelde. Ja siingi oli tõesti tore näha, kuidas lapsed Mauri Kunnase loomingu omaks võtsid. Kui ise väike olin, siis meeldis mulle härra Kuutõbine. Kunnase jõuluvana-asjad on erilised. Film on super,” sai Milena Salonen Kunnase loomingust taas positiivse emotsionaalse laengu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 24 korda, sh täna 1)