Kärla valla lipupäev

Kärla valla lipupäev

 

Kolmapäeval, 6. detsembril, toimus Kärla koolimaja aulas pidulik aktus, kus tunnustati tänavusi valla stipendiaate ja anti üle konkursi „Kodu kauniks” preemiad.

Selle aasta noortestipendium „Hea õppur” anti Teele Raunile, kes on pälvinud mitu aukirja oma hea saksa keele oskuse eest. Hetkel õpib Teele Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonnas.

Stipendium „Aktiivne noor“ läks Kärla noorte segarahvatantsurühmale, mis loodi 2003. aastal eesmärgiga osaleda vabariiklikul tantsupeol. Tänaseks on noorterühmas 20 noort inimest ning vabariiklikel võistutantsimistel on saavutatud mitmeid preemiaid. Samuti on tantsijad osalenud Saaremaa koolinoorte kultuuripäevadel ja toonud sealt kahel aastal koju esikoha omaloominguliste tantsude esitamise eest.

„Hea sportlase“ stipendiumi pälvis Viljar Uljas. Viljar on näidanud häid tulemusi nii Eesti kui ka Euroopa erinevatel võistlustel. Näiteks saavutas ta 2006. aastal Eesti A-klassi meistrivõistlustel II koha ja B7 noorte suvemängudel I koha 1500 m jooksus. Lisaks lööb Viljar aktiivselt kaasa Vesse spordiklubi noorte korvpallis.

Peeter Süda nim muusikastipendium läks sellel aastal Otsa-nim Tallinna Muusikakoolis pop/jazz laulu erialal õppivale Marvi Vallastele. Marvi on asutanud ansambli Reverence, kellega astuti üles festivalil Jazzkaar 2005. Korduvalt on ta esindanud Otsa-kooli väljaspool Eestit.

Peeter Südda nim haridus- ja kultuuristipendiumi sai tugi- ja parandusõppe õpetaja Aare Liiv. Kolleegide arvates on Aare sündinud õpetaja: täpne, nõudlik, järjekindel, sõbralik, abivalmis, hea kuulaja ja nõuandja. Ta on õpetanud ka algklassides ning inglise keelt ja keemiat.

Suure Tõllu nim spordistipendium läks SK Kärla võrkpallimeeskonnale, kes on Kärla valda esindanud aastast 2000. Meeskonda kuuluvad kapten Kristjan Arge, Marek Arge, Märtin Rohulaid, Argo Mesila, Erik Järvalt, Sten Lember, Sven Õispuu, Tarmo Lihulinn, Mehis Pildre ja Aron Põld. Saaremaa valdade meistrivõistlustel on Kärla võrkpallurid püsinud esikolmikus viimased 6 aastat, 2006. aastal saavutati I koht.

„Kodu kauniks” 2006. aasta konkursi võitjaiks tulid perekond Maidle kodu Kõrkkülas ja Käesla külaplats.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 53 korda, sh täna 1)